Frå vind og regn til nesten strålande sol.

Flotte turminner for Austrått skule

juni 15, 2018

Blaute åttendeklassingar frå Ølen og Skjold

august 24, 2018

Flotte turminner for Austrått skule

juni 15, 2018

Blaute åttendeklassingar frå Ølen og Skjold

august 24, 2018

På mandag morgen satt 6. trinn spente i bussen på vei til Gullingen leirskole. Vi fant fram rommene våre å kledde på oss til tur. Vi ruslet i skogen, kysset frosker og utforsket naturen. Kjempekjekt å komme ned til Mosvatnet å ta sin første dypp i vannet, etter turen.

På tirsdag våknet vi til uvær. Vi ble delt inn i grupper. Noen gikk ned til Mosvatnet for å padle kano og sløye fisk, og andre gikk opp i fjellet. Siden det var tirsdag var kiosken åpen, så det ble lite ordentlig kveldsmat.

På onsdag roet været seg. Gruppen som padlet kano og sløyet fisk byttet med de som hadde vært på fjellet. Den ene klassen arrangerte aktivitetsdag, de hadde leker som «Ut på tur»leken, zombie- tikken, mafia og kortspilling.

På torsdag viste sola seg for første gang denne uken. Alle kunne velge mellom 3 turer, som alle sluttet med bekkevandring. Dette var en klar favoritt hos mange. De som gikk to-topptur testet regntøyet i fossen. Kiosken var også åpen i dag, så mange sikret seg siste godtebit før discoen.

På fredag pakket alle til reisen hjem. Tusen takk for alle turer, overnattinger i bålstove, kjekke kvelder og morgensamlinger.

VI HAR HATT EN SUPER DUPER UKE!

Hilsen alle oss i 6 trinn!