Flotte turminner for Austrått skule

Fantastisk sommerveke med Tjødnalio og Sagvåg

juni 8, 2018

Frå vind og regn til nesten strålande sol.

juni 22, 2018

Fantastisk sommerveke med Tjødnalio og Sagvåg

juni 8, 2018

Frå vind og regn til nesten strålande sol.

juni 22, 2018

Austrått skule 6. kl har nettopp fullført ei super veke på Gullingen leirskule. Padling, roing, bading, fisking og topptur er noko av det dei har opplevd. Endeleg kom og regnværet på siste turdagen, til god hjelp i bekkevandringsbekken vår! Her er kva elevane skreiv og nokre bilder frå veka

11 Juni

I dag var første dagen på leirskolen.  Nokon blei litt bilsyk etter turen, men det har vert kjempegøy!

Så langt har vi bada i vannet ved leirskolen. Det var varmt og godt.

12 Juni

Andre dagen på leirskolen, var vi nede ved vannet og padlet og rodde i kano og robåt.

Vi lærte å dra fiskegarn,sløye og steike fisken. Vi fikk spise fisken etterpå. Jentene overnatta i bålstua, det var helt frivillig.

13 Juni

Vi har gått tur! Du kunne velge mellom tre forskjelige fjellturer. En laaang og to korte. 22 elvar tok den lange som gjekk til Gullingen 979 moh. Det var varmt og godt. I dag fikk guttene også overnatte i bålstua.

14 Juni

I dag var det den siste dag på leirskolen. Det var konkuranse, pinnebrød, orientering og BEKKEVANDRING!!! Det var også DISCO! Det var den beste dagen på hele leirskolen.

15 Juni

I dag drar vi, men det har vert kjempe gøy! Det var mange oppgaver om morgenen men det gikk

helt bra. Hade!!!