Intens og spennande leirskuleveke for Iglemyr og Kleivane

Praktfull haustveke med Leirvik skule

september 8, 2023

Kjempe(blaut) veke med elevar frå Saudaskulane

september 22, 2023

Praktfull haustveke med Leirvik skule

september 8, 2023

Kjempe(blaut) veke med elevar frå Saudaskulane

september 22, 2023

Her er elevtekst og bilde frå veka:

Mandag: Alle var spente på og komme fram til Leirskolen. Vi snakket om leirskolen 2 uker før vi reiset. På bussen var det god stemning. Når vi kom fram fikk vi en god velkomst. Vi fikk litt informasjon til det vi skulle gjøre i dag. Vi gikk på tur rundt i området. På turen snakket vi om ulike planter og bær.Vi badet og i innsjøen og alle hadde en god første tur. Når vi kom hjem fikk vi lapskaus til middag den var veldig god. Senere ble vi bedre kjent med stedet og noen spilte bord tennis. Kveldsmaten var god. Vi fikk brødmat og drikke. Vi måtte legge oss klokken 10. Guttene fra Kleivane skulle sove i Bålståvå. Mange gutter gikk ned.

Tirsdag: På tirsdag våknet alle og var klar for en ny dag. Vi spiste frokost og pakket matpakke. Etter frokost hadde noen folk oppgaver og gjøre før klokken var 9. Da klokken var 9 fikk vi innformasjon om det vi skulle gjøre i dag. Vi ble delt i 5 grupper 3 av de skulle paddle kano og Ro i robåt og de to andre gikk tur i skogen. Da vi kom hjem fikk hadde vi TACOTIRSDAG! Etter middag var koisken åpen og alle var glade. Vi så filmen Sonic og Shrek i stovene. Jentene fra Kleivane skulle sove i Bålstova

Onsdag: På onsdag var alle klare får en ny dag. Nå skiftet gruppene aktivitet, gruppe 1,2 og 3 gikk på tur og hadde rebus, og gruppe 4 og 5 padlet kano og rodde i båt. Alle gruppene tente bål å grillet osteskiva og pinnebrød. Etter turen var det kjøttkaker med brunsaus. Til dessert var det sjokolade mouse med vaniljesaus. Etter middag var det fritid og alle kunne gjøre det de ville.Etter fritid var det kveldsmat. Guttene fra Iglemyr skulle sove i bålståvå. Vi brukte lang tid på og sove siden vi fortalte spøkelses historier.

Torsdag: På torsdag kunne vi velge vilken tur vi ville gå. Vi kunne velge mellom totoppstur, foss tur der vi gikk inn i fossen, fisketur og rusletur. Etter turene gikk nesten alle sammen bekkevandring, det var kaldt og bløtt men veldig gøy. Etterpå spiste vi kylling og ris til middag vi fikk is til dessert. Etter middag var det litt fritid og kiosk. Etter kveldsmaten var det disco og nesten alle var der.Jentene på Iglemyr sov på bålstova.

Fredag :Vi ble vekket og pakket,så hadde vi frokost fikk informasjon om det vi skulle gjøre. De fleste fikk oppgaver en av de er og skrive dette.