Kjempe(blaut) veke med elevar frå Saudaskulane

Intens og spennande leirskuleveke for Iglemyr og Kleivane

september 15, 2023

Haustleirskule for 7. klassingar frå Haga og Aspervika skole

september 29, 2023

Intens og spennande leirskuleveke for Iglemyr og Kleivane

september 15, 2023

Haustleirskule for 7. klassingar frå Haga og Aspervika skole

september 29, 2023

Måndag:
Alle gledet seg til Gullingen. Vi blei delt inn i 2 busser, Fløgstad og Risvoll ilag og Austerheim i ein buss. Det var god stemning på bussen og alle gledet seg til Gullingen. Da me kom fram blei me delt inn i A og B fløy. Me gjekk på ein koseleg skogstur og dei som ville kunne bada i Mosvatnet. Når me kom tilbake spiste me lapskaus til middag og me hadde is til dessert. På kvelden var det valfri fisketur og dei som ikkje ville det spilte spill og var på rommet. Me måtte legge oss klokka 21:30 og det måtte vere stilt klokka 22:00.

Tysdag:
Me sto opp klokka 07:00 og gjorde oss klare til frukost. Me blei delt inn i tre grupper og noken var på vatnet i kano og båt, og dei andre var på skogstur. På onsdag bytta me. Det var lange turar men løye. Etter me kom tilbake fekk me slappe av etter turen og gjere litt valfritt. Me møttest til middag halv fem og det var TACOTYSDAG! Fløgstad og Risvoll har ei fellesstua som dei spiller brettspel ilag. Austerheim kunne sove i bålstua og grille pinnebrød. Og kiosken var open.

Onsdag:
På onsdag så vakna me og spiste frukost og hadde det gøy. Så møttest me til klasserommet og fekk informasjon om dagen. Dei som var på vatnet på onsdag var på skogstur og hadde orienterings bingo sånn som dei andre hadde dagen før. Til middag hadde vi kjøttkaker. Fløgstad og Risvoll kunne sove i bålstua og grille pinnebrød.

Torsdag:
På torsdag kunne me velgje mellom tre turar, fisketur, ein topptur og totoppstur. Etterpå elvevandra alle gruppene, nokon dykka og nokon vassa. Og etterpå spiste me kyllinggryte med ris og stekte poteter til middag og til dessert var det friskis. Og på kvelden hadde me disko og noen kledde seg ut som motsatt kjønn, diskoen var veldig gøy. Kiosken var open.

Fredag:Alle pakket og ryddet og gjort seg klare til å reise hjem. Noen hadde rydde og vaske oppgåver og noen skreiv denne loggen. Me har hatt det veldig kjekt her på Gullingen alle sammen og det har vore gøy og blitt mer kjent me kvarandre.